calamist امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی

calamist: امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی روستاهای مازندران نگاهی گذرا رویدادهای خبری رویدادهای مازندران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید ببینیم آیا انقلاب شد ، نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: حرکت رییس‌جمهور باید بر مبنای خرد جمعی و خواست مردم باشد.

باید ببینیم آیا انقلاب شد ، نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست

نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست/ باید ببینیم آیا انقلاب شد

عبارات مهم : انقلاب

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم گفت: حرکت رییس جمهور باید بر مبنای خرد جمعی و خواست مردم باشد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در برنامه ای که از ساعت 21:30 دقیقه امشب به صورت ضبط شده است از شبکه خبر سیما پخش شد، در پاسخ به این پرسش که آیا آشنایی و دوستی با کسی منجر به گزینش او در کابینه دولت دوازدهم خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: دوست بودن یا نبودن با کسی خیلی مطرح نیست.

باید ببینیم آیا انقلاب شد ، نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست

البته افرادی که از گذشته با انسان سابقه کاری داشته اند یا در گذشته یا کابینه قبلی بوده اند، می تواند دوستی ارزش به معنای آشنایی بیشتر، امتیاز باشد ولی دوست بودن نمی تواند معیاری جهت گزینش در کابینه باشد.

وی با بیان اینکه معمول نیست اسامی وزرا سریعتر مطرح شود، یادآور شد: چون اسامی وزرا باید تقدیم مجلس شود تا آنها رای بدهند و قبل از مجلس باید هماهنگی های دیگری صورت بگیرد، معمول نیست اسامی آنها را از الان اعلام کنیم ولی اساس برنامه ما بر شایسته سالاری است و کابینه یازدهم هم این واقعیت را نشان داد که نه جناح و نه تفکر سیاسی خاصی مطرح نیستند بلکه افرادی که سابقه مورد نیاز و تجربه و دانش کافی دارند در کابینه دوازدهم خواهند بود.

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: حرکت رییس‌جمهور باید بر مبنای خرد جمعی و خواست مردم باشد.

روحانی همچنین راجع به حضور جوانان در کابینه و مدیریت کشور، اظهار کرد: باید در کل کشور جهت فعالیت به جوانان میدان بدهیم البته اعضای کابینه 30 نفر هستند و جوان بودن یا نبودنشان مطرح نیست و اصل توانمندی هست. البته حتما با شرایط تازه کابینه نسبت به قبل عوض کردن می کند و سن میانگین همه جوان ها می شود، ضمن اینکه در شرکت اداری استخدامی طرحی داریم که سن مدیریت را کم و حدود پنج سال جوان تر کنیم.

وی در پاسخ به سوالی راجع به ایجاد تعامل بین قوا، بیان کرد: اساس معیار جهت تعامل بین قوا، قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور هست. قانون وظایف هر قوه را مشخص کرده و معیار باید قانون باشد. همکاری، همفکری و تعامل می تواند بسیار موثر باشد و در تجربه دولت یازدهم دیدیم که در عنوان مهمی مثل عنوان هسته ای تعامل با قوا بسیار اثرگذار بود که معمولا با رییس مجلس و رییس قوه قضاییه مشورت می کردیم که توانستیم وحدت نظر پیدا کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، افزود: در سایر پرسشها مهم هم باید این تعامل وجود داشته باشد. هر لایحه ای که دولت می دهد باید با هماهنگی مجلس باشد و مجلس باید به وزرا رای بدهد. پرسشها مهم سیاسی در شورای عالی امنیت ملی، پرسشها مهم فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و پرسشها مهم مجازی در شورای عالی اینترنت مطرح می شود که روسای دو قوه دیگر هم در آن حضور دارند و در خیلی از شوراهای عالی کشور حاضر هستند و بحث می کنند و نظر می دهند به خاطر همین این تعامل مهم است و ضرورت دارد.

باید ببینیم آیا انقلاب شد ، نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست

وی راجع به حل اختلاف با سران قوا و به میان مردم کشیدن بحث ها، خاطرنشان کرد: تجربه دولت یازدهم نشان داد که تعامل با سایر قوا چگونه بود. ما در دولت یازدهم وزیری داشتیم که سه تا چهار مرتبه به مجلس بردیم و رای نیاورد و وزیر بعدی را معرفی کردیم. هیچ وقت هم گله نکردیم و گفتیم حق مجلس است که حتی تا 10 نفر را رد کند. ما از پرسش استیضاح وزرا هم هیچ وقت گله و شکایت مان را بین مردم نبردیم. مسائلی بوده که با روسای قوا بحث و حل و فصل کنیم و معمولا جلساتی را با روسای سایر قوا داشتیم که بعد از آن مصاحبه و بحث ها را مطرح می کردیم.

روحانی راجع به شاخصه انقلابی گری مدنظر رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: راجع به انقلابی گری جهت امثال بنده که از ابتدای انقلاب مسئولیت هایی داشتند و بین مردم بوده اند، مردم می توانند قضاوت کنند. اساس نظام بر پایه انقلاب اسلامی است و همه ما به انقلاب و نظام متعهدیم. انقلابی بودن به معنای این است که جهت اسلام و مردم درست فکر و برنامه ریزی و عمل کنیم. نظام ما مردم سالاری دینی است و فرهنگش باید جهت اسلام و منافع مردم باشد.

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: حرکت رییس‌جمهور باید بر مبنای خرد جمعی و خواست مردم باشد.

وی اضافه کرد: انقلابی بودن یعنی درست عمل کردن و به نفع مردم و آزادی جامعه حرکت کردن. هر کس جهت آزادی، استقلال و اخلاق در کشور تلاش کند انقلابی هست. انقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست. باید ببینیم آیا انقلاب شد و مردم پشت سر امام حرکت کردند. این کار جهت استقلال، مبارزه با فساد و زندگی بهتر مردم و معنویت و آزادی بیان بود. اگر این اهداف را پاس بداریم ارزش های انقلاب اسلامی را پاس داشته ایم.

باید ببینیم آیا انقلاب شد ، نقلابی بودن به معنی درشت و بلند حرف زدن نیست

واژه های کلیدی: انقلاب | انقلابی | حسن روحانی | دولت یازدهم | اعضای کابینه | رهبر معظم انقلاب | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs