calamist امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی

calamist: امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی روستاهای مازندران نگاهی گذرا رویدادهای خبری رویدادهای مازندران

گت بلاگز اخبار حوادث درخواست طلاق بعد از آخر زندگی یکسان دوست صمیمی

بابک هرگز تصورش را هم نمی‌کرد اختلاف زناشویی دوست صمیمی‌اش، زندگی یکسان خودش را هم تحت‌تاثیر قرار دهد.

درخواست طلاق بعد از آخر زندگی یکسان دوست صمیمی

درخواست طلاق بعد از آخر زندگی یکسان دوست صمیمی

عبارات مهم : زندگی

بابک هرگز تصورش را هم نمی کرد اختلاف زناشویی دوست صمیمی اش، زندگی یکسان خودش را هم تحت تاثیر قرار دهد.

گلاره که از دخالت های شوهرش در زندگی یکسان دوستش بشدت عصبانی و ناراحت بود در نهایت تصمیم به جدایی گرفت. او در این باره به قاضی دادگاه خانواده پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: پنج سال است با بابک زندگی می کنم. اوایل اختلاف چندانی نداشتیم و زندگیمان خوب و خوش بود، ولی از یک سال پیش که دوست صمیمی بابک با همسرش اختلاف پیدا کرد، پرسشها ما هم شروع شد. مهرداد از دوستان صمیمی بابک بود و با همسرش اختلاف پیدا کرد. ولی بابک به جای این که به دوستش کمک کند، مرتب با همسر مهرداد در ارتباط بود و تلاش می کرد به او کمک کند. تا جایی که حتی مواقعی که همسر مهرداد از منزل ارزش قهر می کرد، به منزل ما می آمد. بابک هم اجازه نمی داد او جایی برود.

درخواست طلاق بعد از آخر زندگی یکسان دوست صمیمی

اوایل قبول می کردم و مشکلی با این قضیه نداشتم، ولی کم کم این عنوان برایم عذاب آور شد. نمی توانستم تحمل کنم شوهرم با همسر یک مرد دیگر تا این اندازه صمیمی باشد و نسبت به او احساس مسئولیت کند. جهت همین مخالفتم را بیان کردم، ولی بابک بدون این که به حرف من اهمیت بدهد، همچنان به همسر مهرداد کمک می کرد و نسبت به او تعصب داشت. تا جایی که با من درگیر شد و به خاطر یک زن دیگر به من ناسزا گفت. در این مدت خیلی تلاش کردم این مسئله را بین خودمان حل کنیم، ولی بابک به حرف های من اهمیتی نمی دهد و هر بار اعتراض می کنم دعوایمان می شود، آن هم به خاطر یک زن دیگر؛ این عنوان دیگر برایم غیر قابل تحمل شده است است.

در حال حاضر مهرداد و همسرش دیگر با هم زندگی نمی کنند و تقریبا از هم جدا شده است اند، ولی همسر مهرداد همچنان با شوهر من در ارتباط است و به هر کمکی که نیاز داشته باشد، سراغ بابک می آید. دیگر تحمل این عنوان برایم غیرممکن هست. یک سال است به خاطر یک نفر دیگر زندگیمان به جهنم تبدیل شده؛ بابک اصلا حاضر نیست به من و حرف هایم اهمیتی بدهد. مرتب با من درگیر می شود. جرات اعتراض ندارم. جهت همین دیگر نمی توانم در کنار این مرد خودخواه زندگی کنم.

بابک هرگز تصورش را هم نمی‌کرد اختلاف زناشویی دوست صمیمی‌اش، زندگی یکسان خودش را هم تحت‌تاثیر قرار دهد.

در ادامه، شوهر این زن نیز به قاضی گفت: آقای قاضی همسرم عنوان را زیادی بزرگ کرده هست. مهرداد دوست صمیمی من هست، ولی در مورد اختلاف با همسرش، من حق را به همسرش می دهم. او با یک زن دیگر در ارتباط بود و این عنوان مرا کلافه کرده بود. جهت همین به همسرش حق می دادم ناراحت باشد و نخواهد با او زندگی کند. از طرفی همسر مهرداد کسی را ندارد. خانواده اش در شهرستان زندگی می کنند. از آنجا که در سال های رفاقتم با مهرداد او دوستی های زیادی به من کرد و هر لحظه پذیرای من و همسرم بوده، تلاش کردم به او کمک کنم.

همسر مهرداد مثل خواهر من هست، ولی گلاره عنوان را بزرگ کرده و روی این مساله بشدت حساس شده است تا جایی که به من تهمت می زند. من هم تحمل تهمت ها و مشکوک بودنش را ندارم. جهت همین هردو تصمیم به جدایی گرفتیم. ولی این را می دانم که زندگیمان الکی و سر هیچ و پوچ از هم پاشید.

در آخر نیز قاضی پیگیری به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد و این زوج را به مرکز مشاوره فرستاد تا شاید مشکلشان حل شود.

درخواست طلاق بعد از آخر زندگی یکسان دوست صمیمی

خشم خود را کنترل کنید

مصطفی تبریزی، روان شناس در این باره می گوید: معمولا ضعف مهارت های ارتباطی از بااهمیت ترین مسائلی است که باعث بحران و به هم ریختگی زندگی زناشویی می شود. این ضعف، ریشه در یادگیری های قبلی فرد دارد. زن و مرد پیش از این که زندگی یکسان خود را شروع کنند، باید مهارت های برقراری ارتباط را آموزش ببینند و بدانند در موقعیت های متفاوت چه تصویر العمل هایی از خود نشان دهند. زوج ها اغلب در موقعیت های سخت دچار مشکلاتی مثل برچسب زدن به یکدیگر، فحاشی و در ادامه دور شدن از یکدیگر می شوند. معمولا ضعف کنترل خشم و رفتارهایی که گاهی جبران ناپذیر است در چنین موقعیت هایی رخ می دهد. زن و مرد عصبانی شده است و با همین خشم آنی اختلافاتی را در زندگیشان رقم می زنند که ادامه دار می شود و گاه جبران ناپذیر هست. از طرف دیگر انتظارات بیان نشده و گاه برآورده نشده از عواملی است که باعث بروز احساسات ناکامی و خشم در زوج ها می شود. گاهی بعضی زوج ها بدون این که انتظارات خود را بیان کنند، تصور می کنند طرف مقابلشان باید از این انتظارات و نظرات باخبر باشد و آنها را برآورده کند. هنگامی که برآورده نمی شود خشم سراغشان می آید و همین عنوان باعث بروز اختلافات در زندگی زناشویی می شود. بنابراین باید از همان روزهای اول زندگی، انتظارات را به طور منطقی بیان و از بحث ها و خشم های بیهوده پرهیز کرد تا زندگی لذتبخش شود.

جام جم آنلاین

بابک هرگز تصورش را هم نمی‌کرد اختلاف زناشویی دوست صمیمی‌اش، زندگی یکسان خودش را هم تحت‌تاثیر قرار دهد.

واژه های کلیدی: زندگی | اختلاف | مهرداد | ارتباط | زناشویی | اختلافات | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs