calamist امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی

calamist: امنیت اسلامی مازندران شورای اسلامی روستاهای مازندران نگاهی گذرا رویدادهای خبری رویدادهای مازندران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کدام منزل ها فروش بیشتری دارند؟

آمارها نشان می دهد واحدهای کوچک و ارزان قیمت همچنان سهم بیشتری از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

کدام منزل ها فروش بیشتری دارند؟

کدام منزل ها فروش بیشتری دارند؟

عبارات مهم : ایران

آمارها نشان می دهد واحدهای کوچک و ارزان قیمت همچنان سهم بیشتری از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

ایسنا نوشت: آمار انتشار یافته از اوضاع بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهد کماکان واحدهای کوچک و ارزان مشتری بیشتری دارند. بر حسب قیمت هر متر مربع، واحدهای ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان با ۸.۱ درصد بیشترین سهم از معاملات را به خود تخصیص داده شده است دادند. بر اساس ارزش هر واحد مسکونی نیز واحدهای ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با سهم ۱۸.۲ درصد بیشترین فروش را داشته اند. البته این شاخص که به وسیله بانک مرکزی ارایه شده است سال گذشته بر اساس واحدهای ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان محاسبه می شد که امسال احتمالا به علت رشد قیمت مسکن و انسجام زیاد آمار، این شاخص به ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان عوض کردن کرده است.

همچنین توزیع فراوانی تعداد معاملات برحسب سطح زیربنا نیز حاکی از آن است واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متر با سهم ۱۴ درصد بالاترین فروش را داشته اند. بعد از آن واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر و ۷۰ تا ۸۰ متر مربع به ترتیب با سهم های ۱۲.۹ و ۱۲ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. در مجموع دراسفندماه ۱۳۹۶ واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع ۴۸.۸ درصد از معاملات انجام شده است را به خود تخصیص داده شده است دادند.

کدام منزل ها فروش بیشتری دارند؟

بازار مسکن در وضعیتی واقع شده است است که هر ماه به شرایط رکود تورمی نزدیک تر می شود؛ آیا که این بازار متاثر از زیاد کردن سود بانکی و جهش قیمت ارز می خواهد خود را با شرایط تطبیق دهد. در اسفندماه میانگین قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن ۲۶ درصد رشد کرد و به قیمت ۵.۷۶ میلیون تومان در هر متر مربع رسید. در بعضی مناطق نیز قیمتها تا ۴۰ درصد رشد نشان داد. این شرایط حاکی از آن است که از یک سو تقاضای سوداگری بازار مسکن به سمت بازار ارز و سکه رفته و از سوی دیگر قیمت مسکن، بخصوص در بخش میان متراژ و میانگین قیمت دچار جهش شده است است.

سلمان خادم المله کارشناس اقتصاد مسکن می گوید: اگر قیمت ارز باز هم زیاد کردن پیدا کند انتظارداریم قیمت مسکن باز هم اوج برود و این بازار وارد فضای تورم رکودی شود. چیزی که از متغیرهای الان اوضاع کلان اقتصاد می بینم این است که نه تنها در بازار مسکن، بلکه اگر شرایط به همین منوال پیش برود و فشارهای بین المللی زیاد کردن پیدا کند در کلیت اقتصاد هم چشم انداز روشنی دیده نمی شود.

آمارها نشان می دهد واحدهای کوچک و ارزان قیمت همچنان سهم بیشتری از معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خود تخصیص داده شده است داده اند.

وی بیان می کند: به اعتقاد من دلار هنوز با ارزش واقعی خود فاصله دارد و فعالان بازار مسکن منتظر هستند که اوضاع دلار به تثبیت برسد تا خود را با آن تطبیق کنند. در ماههای اخیر با تاثیر متغیرهای اقتصادی همچون کم شدن قیمت بهره و زیاد کردن قیمت ارز، مسکن دهکهای ۸ و ۹ تحرک بیشتری به خود گرفت و اگر قرار باشد قیمت ارز باز هم زیاد کردن پیدا کند که احتمال آن بالاست با یک وقفه زمانی چند ماهه تاثیر خود را با رشد قیمت مسکن و رکود این بخش خواهد گذاشت.

در اسفندماه ۱۳۹۶ تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۱۲.۳ هزار واحد رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن اندک ۰.۵ درصد را نشان می دهد. میانگین قیمت هر متر مربع مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز ۵.۷۶ میلیون تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۶.۱ درصد زیاد کردن یافت.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | میلیون | معاملات آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs